Jak korzystać

1. Dodawanie zlecenia

Dodawanie zleceń do serwisu legalmine.pl jest wyjątkowo proste. Wystarczy kliknąć na „moje konto” i wybrać opcję „dodaj zlecenie”.

Po wybraniu pozycji „Dodaj zlecenie” zobaczysz listę wyboru typu zlecenia. To jakie typy zlecenia są dla Ciebie dostępne do dodania, zależy od profilu jaki założyłeś. Przykładowe, wskazane na poniższym zdjęciu typy zleceń dotyczą konta o profilu „Wierzyciela”.

Po wybraniu interesującej Cię pozycji zostaniesz skierowany do krótkiego formularza w którym wypełniasz dane zlecenia. Przykładowy formularz dotyczy zlecenia wizyty terenowej u dłużnika.

Numer sprawy – tutaj podajesz swój numer sprawy, który służył będzie Tobie do identyfikacji zlecenia.

Wysokość zadłużenia – możesz wskazać kwotę przybliżoną.

Podstawa prawna – formularz pozwala na wybór pomiędzy dokumentem księgowym (np. fakturą) a tytułem wykonawczym (np. nakazem zapłaty).

Data ważności zlecenia – data wskazuje na czas wyświetlania zlecenia, co jest równoznaczne z oczekiwanym przez Ciebie maksymalnym terminem jego realizacji.

Kod pocztowy dłużnika - to na tej podstawie oferenci będą wyszukiwać zlecenia. Pamiętaj aby podać prawidłowy kod pocztowy, to ułatwi zleceniobiorcom wyszukiwanie ofert.

Forma zapłaty – wybierz albo „prowizję” jeżeli wynagrodzenie uzależniasz od odzyskanej należności albo „ryczałt” jeżeli wynagrodzenie jest niezależne od sukcesu.

Szczegóły płatności – tutaj wskaż wysokość proponowanej przez siebie lub ryczałtu. Względnie wskaż na kombinację obu form płatności.

Opis zlecenia – miejsce na dodanie przez Ciebie dodatkowego opisu do zlecenia, który pozwoli kontrahentowi na dopasowanie swojej oferty do twojego zlecenia.

Po zapisaniu zlecenia w bazie przejdziesz do jego aktywacji – aby aktywować zlecenie podaj swój numer telefonu (ten który wskazałeś rejestrując się w serwisie) oraz kod sms który otrzymasz.

Po podaniu prawidłowych danych, zlecenie zostanie aktywowane i pojawi się w wyszukiwarce.

2. Dodawanie ofert do zlecenia

Jako zleceniobiorca możesz w prosty sposób wyszukiwać interesujące Cię zlecenia. W tym celu skorzystaj z wyszukiwarki w górnej części portalu.

Wybierając z listy typ zlecenia oraz promień odległości od wskazanego przez Ciebie kodu pocztowego wyświetlą Ci się na mapie wszystkie zlecenia spełniające zadane kryteria.

Teraz jedyne co musisz zrobić to kliknąć w pinezkę aby wyświetlić szczegóły zlecenia.

Jeżeli zlecenie cię interesuje, kliknij w nie ponownie i złóż swoją ofertę lub wyślij wiadomość do zleceniodawcy (np. dopytaj o szczegóły zlecenia).

Składając ofertę zaproponuj termin realizacji zlecenia i cenę. Do oferty możesz również dodać dodatkowe informacje w polu „opis”.

3. Przeglądanie złożonych ofert

Aby przejrzeć złożone przez Ciebie oferty wybierz kolejno „Moje konto” i „Moje oferty”. Na liście znajdziesz wszystkie złożone przez siebie oferty wraz z informacją o ich akceptacji lub nie.

4. Przegląd otrzymanych wiadomości

Być może zleceniodawca lub zleceniobiorca przesłał ci dodatkowe zapytanie do oferty. Informacje o tychże znajdziesz w „Moje konto” i „Wiadomości”. Na każdą wiadomość możesz oczywiście odpowiedzieć.